Trening EMS, czym tak naprawdę jest ?

Obecnie w świecie sportu istnieje wiele metod treningu sportowego, zarówno wykorzystywanych u sportowców jak i treningu dla amatorów, które stosowane są w celu zwiększenia wyników sportowych. Ponieważ jednak celem jest szybkie uzyskanie efektów, potrzebne są nowe i innowacyjne metody treningowe. Jedną z tych metod jest trening EMS  (Electrical Muscle Stimulation), czyli elektrostymulacja mięśni.

Ogólnym celem stymulacji elektrycznej jest rozwijanie podstawowych właściwości mięśni związanych z treningiem ( siła mięśniowa, wytrzymałość, spalanie tkanki tłuszczowej) za pomocą powtarzalnych skurczów. Obecnie wzmocnienie mięśni poprzez ich stymulację wykorzystywane jest gównie w fizykoterapii, a badania dotyczące stosowania treningu EMS na zdrowym mięśniu szkieletowym jako metody treningowej zostały zwiększone w ostatniej dekadzie. Nowa metoda treningowa, doskonale sprawdza się w dzisiejszych czasach. 

Ze względu na krótki czas trwania treningu, oraz częstotliwość wykonywanych jednostek treningowych, coraz więcej osób sięga właśnie po innowacyjną metodę treningu EMS. W dzisiejszych czasach każdy z nas ceni sobie czas wolny, którego mamy coraz mniej. Trening EMS wykonuje się od 20 do 30 min tylko dwa razy w tygodniu dla treningu amatora w celu poprawy sprawności fizycznej jak i utraty tkanki tłuszczowej. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na trening właśnie tą metodą.

Trening Ems przeznaczony jest zarówno dla sportowców jak i amatorów. Taka metoda treningowa jest idealna zarówno dla osób, które nigdy nie miały odczynienia ze sportem zawodowym jak i zawansowanych sportowców, ponieważ poprzez impuls stymulujący nasze mięśnie możemy dobrać odpowiednią intensywność treningową.

Jest to bardzo bezpieczna forma aktywności fizycznej. Dzięki impulsowi elektrycznemu, który stymuluje nasze mięśnie w treningu nie używamy tradycyjnych sprzętów siłowych oraz obciążeń. Dzięki czemu nasze stawy nie są narażone na silne przeciążenia spowodowane naciskiem wywołany poprzez ciężar obciążenia. 

Taka forma treningu jest połączeniem fizykoterapii z aktywnością fizyczną, poprawia również estetykę naszej skóry jak i podnosi poziom wytrzymałości.