Trening EMS po ciąży, czyli jak szybko wrócić do formy?
Często dostajemy zapytania od młodych mam, czy trening EMS jest wskazany dla kobiet po ciąży? Kiedy można zacząć ćwiczyć, oraz jakie są efekty treningu elektrostymulacji po ciąży.
Powrót do formy. To, co zaprząta wszystkim przyszłym oraz obecnym mamą najczęściej głowę. Nic w tym dziwnego, przecież każdy z nas chce się czuć jak najlepiej w swoim ciele, mieć wymarzoną sylwetkę oraz cieszyć się sprawnością.
Po urodzeniu dziecka najczęściej wiele kobiet przybiera na wadzę, traci elastyczność skóry oraz boryka się rozciągniętymi mięśniami brzucha, co prowadzić może do rozstępu mięśni.
Trening EMS.
Czyli nic innego jak trening za pomocą elektrostymulacji mięśniowej. Podczas treningu EMS wykorzystywane są elektrony pobudzające nasze mięśnie, dzięki nim mięsień wykonuje nawet do 100 razy więcej skurczów niż przy tradycyjnym treningu. Dzięki temu spalamy znacznie szybciej tkankę tłuszczową, wzmacniamy mięśnie oraz poprawiamy sylwetkę.
Dlaczego EMS po ciąży?
Trening EMS jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet po ciąży. Zarówno przy porodzie naturalnym oraz po cesarskim cięciu. Przy treningu nie obciążamy stawów a przebieg jest bardzo krótki (30min) oraz łagodny. Podczas zajęć zawsze czuwa trener oraz program ćwiczeń dopasowany jest do kondycji osoby trenującej.
Ciąża i poród to ogromne wyzwanie dla ciała, po nim Twoje mięśnie brzucha oraz mięśnie dna miednicy, czyli tak zwane mięśnie głębokie, są mocno osłabione oraz rozciągnięte. Właśnie dlatego trening EMS jest doskonałym wyborem dla Ciebie, aby spalić zbędne kilogramy oraz wzmocnić soje ciało.
Efekty treningu EMS po ciąży.
Efekty przy treningach EMS widoczne są już po 4-6 treningach trenując maksymalnie 2 razy w tygodniu.
- Utrata zbędnych kilogramów, na treningu EMS (spalamy nawet do 1200 kcal)!
- Szybsze wzmocnienie mięśni brzucha za pomocą elektrostymulacji połączonej z tradycyjnymi ćwiczeniami, zarówno po tradycyjnym porodzie jak i po cesarskim cięciu.
- Wzmocnienie mięśni głębokich.
- Wzmocnienie mięśni dna miednicy, przez które wiele kobiet po porodzie ma problemy z nietrzymaniem moczu.
- Skutecznie napina skórę oraz likwiduje cellulit, dzięki czemu skóra szybko wraca do pełnego napięcia.
- Wzmocnienie mięśni pleców oraz poprawa postawy.
- Lepsze samopoczucie i więcej energii.
Trening EMS a karmienie piersią.
Karmienie piersią nie jest przeciwskazaniem do treningu EMS. Podczas treningu nie stymulujemy klatki piersiowej, więc proces laktacji nie jest w żadnym stopniu zaburzony.
Po jakim czasie od porodu można zacząć treningi EMS?
Jest to kwestia bardzo indywidualna. Zależy ona od kondycji zdrowotnej młodej mamy oraz rodzaju porodu. Zazwyczaj jest to okres od 6 tygodni po porodzie przy porodzie naturalnym. Zalecana jest również konsultacja u lekarza przed rozpoczęciem treningów. Po cesarskim cięciu okres jest wydłużony do momentu zrośnięcia się tkanek mięśniowych.
Podsumowując, metoda treningu EMS jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet po porodzie, które chcą szybko wrócić do pełnej sprawności oraz wymarzonej sylwetki. Trwa bardzo krótko bo tylko 30min oraz trenujemy maksymalnie 2 razy w tyg. A czas dla świeżo upieczonych mam jest bardzo cenny 😉
Serdecznie zapraszamy na trening 🙂